ZOGA THERAPY WADY POSTAWY
Dzięki szkoleniu dowiesz się jak przeprowadzić badanie posturalne ciała w statyce i w funkcji.
Poznasz analizę postawy ciała i ruchu oraz zrozumiesz jak czytać zawiłości posturalne poszczególnych wzorców. Doświadczysz kierunkowej pracy manualnej i technik opartych na wielopłaszczyznowym ruchu Zoga Movement.
Każda technika będzie pokazana ze zrozumieniem i dokładnym jej „czuciem” tak, by od razu po szkoleniu można ją było wykorzystać w pracy terapeutycznej.
Zobaczysz szczegółową anatomię danego obszaru – krótkie i intensywne prezentacje ukazujące najciekawsze spojrzenie na struktury anatomiczne. Poznasz anatomię palpacyjną przedstawioną w prosty i zrozumiały sposób.
Prowadzący:
Beata Anderko – Fizjoterapeutka, certyfikowana terapeutka hipoterapii (2007), PNF (2015), ZOGA Movement Therapy (2022). Stale podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach prowadzonych przez takie autorytety jak Wojtek Cackowski, Sharon Wheeler, Jannie Cnossen. Cały czas doskonali swój warsztat podczas szkoleń i asyst. Właścicielka gabinetu rehabilitacji od kilkunastu lat, gdzie z grupą doświadczonych terapeutów pomaga pacjentom w powrocie do zdrowia i sprawności. Szczególnie bliska jej sercu jest terapia manualna połączona z ruchem, praca na czaszce i kościach. Dobre czytanie ciała daje jej możliwości dobrania specjalistycznych technik terapii by osiągnąć zamierzony efekt strukturalny i funkcjonalny. Zaangażowana społecznie – swoją pracą wspiera lokalne inicjatywy sportowe i kulturalne, prowadzi zajęcia ruchowe z zakresu Zoga Movemnet. Pasjonatka, ciągle doskonali umiejętności, poszerza wiedzę z zakresu anatomii sekcyjnej zarówno swoje, jak i swoich współpracowników.
Piotr Radosz – Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Jako terapeuta kontynuuje tradycje rodzinne i obecnie wraz z bratem prowadzi prywatne centrum fizjoterapii i osteopatii. Specjalizuje się w leczeniu dysfunkcji narządu ruchu i wad postawy. W pracy łączy różne koncepty terapii manualnej z dziedziny osteopatii, integracji strukturalnej i terapii Zoga Movement. W podejściu terapeutycznym traktuje organizm jako całość – nie skupia się wyłącznie na dysfunkcji, ale na zależnościach które prowadzą do jej powstania.
Ważniejsze kursy i szkolenia:
- Współczesne metody diagnozy i leczenia tkanek miękkich (Techniki energizacji mięśni cz1, cz2, Mięśniowo-powięziowe rozluźnianie, Techniki aktywnego rozluźniania, Dysbalans mięśniowo-powięziowy) dr J. Ciechomski – 2007
- Szkolenie osteopatyczne Sutherland College of Osteopathic Medicine – uzyskany certyfikat terapii manualnej na kierunku osteopatia – 2010.
- Funkcjonalna terapia kranio – sakralna 2010
- Dysfunkcje Czaszkowo-Żuchwowe – od diagnozy do leczenia. Punkt widzenia stomatologa i osteopaty – 2012
- Scarwork 2019
- Integracja Strukturalna ATSI – certfikacja – 2019
- Integracja strukturalna czaszki 2021
- Zoga Movement Therapy – certyfikacja – 2022
Kurs przeznaczony jest dla: fizjoterapeutów, terapeutów ruchowych i manualnych, trenerów i nauczycieli ruchowych, instruktorów jogi i fitness oraz studentów.
Nowy termin kursu: 03 – 07.03.2025 r. – Termin odwołany.
Miejsce kursu: Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego WYSPA , ul. Budowlanych 23, 80-298 Gdańsk
(siedziba firmy Olicon Sp. z o.o.) Wyznacz trasę
Cena szkolenia: 3600 zł (w tym 800 złotych opłata kwalifikacyjna płatna 7 dni od potwierdzenia zgłoszenia)*
Pozostała kwota 2800 zł płatna do 30 dni przed rozpoczęciem kursu.
Wpłaty należy dokonać na rachunek:
97 1240 1268 1111 0011 0698 3923 Bank Pekao S.A.
II O. w Gdańsku, ul. Garncarska 23, 80-893 Gdańsk
Nazwa odbiorcy :
Olicon Sp. z o.o. ul. Budowlanych 23, 80-298 Gdańsk
Tytuł wpłaty:
opłata kwalifikacyjna za kurs: ………………………………………………oraz Imię i Nazwisko.
Brak wpłaty w wyznaczonym terminie spowoduje wykreślenie z listy uczestników.
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc o udziale w szkoleniu decydować będzie kolejność wpłat!
* W przypadku rezygnacji z kursu opłata kwalifikacyjna nie podlega zwrotowi.
Zapisy: Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: akademia@olicon.com.pl tel: 58 761 01 00 lub 601 335 322
Ilość godzin: 44 godziny dydaktyczne.
Tematyka szkolenia:
Podczas kursu zdobędziesz umiejętności korygowania najczęstszych rodzajów wad postawy występujących w obrębie stóp, kolan, bioder, miednicy, klatki piersiowej wraz z żebrami oraz kręgosłupa i osadzonej na nim głowy. Zrozumiesz relacje pomiędzy poszczególnymi odchyleniami postawy ciała i występującymi kompensacjami oraz poznasz korespondujące z nimi połączenia kostne i mięśniowo – powięziowe. Dowiesz się jak interwencje manualne wspomagać kierowanym ruchem i jakie ćwiczenia zalecić pacjentom by mogli kontynuować terapię w warunkach domowych.
Zobaczysz sesję demonstracyjną przeprowadzoną przez jednego z instruktorów na pacjencie z „zewnątrz” wraz z omówieniem czytania ciała i wykorzystanych w terapii technik. Będziesz miał okazję przećwiczyć poznane umiejętności na koledze/koleżance ze szkolenia oraz na pacjencie – modelu z zewnątrz ( jeden pacjent na parę terapeutów ).Kurs pozwoli Ci poprawić świadomość Twojego ciała, poznać swoje możliwości i ograniczenia ruchowe oraz da Ci umiejętności samodzielnego rozwoju podczas codziennych zajęć ruchowych Zogi.
Podczas tego 5-dniowego Kursu nasi eksperci przekażą Państwu bezcenną wiedzę.
Serdecznie zapraszamy!