TURNUSY REHABILITACYJNE

TURNUSY REHABILITACYJNE

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie ofertą turnusową w Centrum Terapii Wyspa.

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom i potrzebom małych pacjentów turnusy odbywają się przez cały rok w systemach 5, 10 lub 15 dniowych zajęć od poniedziałku do piątku.
Ilość oraz rodzaje terapii dobierane są indywidualnie, co oznacza, że Państwa dziecko może uczestniczyć w zajęciach od 1 do 5 godzin dziennie.
Między poszczególnymi terapiami odbywa się około 10 minutowa przerwa, aby dziecko mogło skorzystać z toalety, bądź coś zjeść.
Istnieje możliwość zrobienia dłuższej przerwy pomiędzy ćwiczeniami co ustalane jest na indywidualną prośbę rodziców/opiekunów (prosimy o zgłaszanie takiej potrzeby w trakcie wysyłania zgłoszenia).
Terapie odbywają się w godzinach pracy ośrodka (8:00-20:00), jednak ze względu na zmienny grafik pracy terapeutów w poszczególne dni, nie ma możliwości wyboru konkretnych godzin terapii.
W zależności od wybranego terminu oraz terapii grafik może być stały (np. zajęcia codziennie na godz. 11:00 i 12:00) lub zmienny (np. jednego dnia zajęcia na godz. 8:00, drugiego na godz. 12:00).
W przypadku braku możliwości pracy dziecka w określonych godzinach (np. ze względu na drzemki) prosimy o informację w trakcie składania formularza (nie ma możliwości, aby wszystkie zajęcia odbywały się w godzinach popołudniowych).

Terapie dostępne w ramach turnusów:

 • NDT-Bobath,
 • MEDEK,
 • Terapia ręki,
 • Integracja sensoryczna,
 • Neurologopeda,
 • Terapia widzenia,
 • Terapia mięśniowo-powięziowa,
 • Trójpłaszczyznowa terapia manualna stóp,
 • Terapia pedagogiczna.

Ponad to w trakcie turnusów wykonujemy również seryjne gipsowanie (długość turnusu ustalana indywidualnie) oraz prowadzimy turnusy metodą CIMT i BIMT dla pacjentów z połowiczy porażenie mózgowym, po udarach, bądź innych jednostkach, w których występuje połowicze uszkodzenie.
W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kierowanie pytań na adres e-mailowy: wyspaturnusy@olicon.com.pl lub przez formularz poniżej.
W celu zgłoszenia dziecka na turnus prosimy o zapoznanie się z regulaminem, wypełnienie ankiety kwalifikacyjnej (tylko pacjenci pierwszorazowi). Wypełnione i podpisane dokumenty wraz ze zdjęciami RTG bioder i/lub kręgosłupa (jeżeli były wykonywane) prosimy o wysłanie na adres wyspaturnusy@olicon.com.pl W tytule prosimy wpisać turnus, imię i nazwisko dziecka np. turnus Jakub Kowalski. W treści wiadomości prosimy o zawarcie również informacji jakie terapie, w jakiej ilości i przybliżonym terminie by Państwa interesowały.

 1. Jaka jest cena turnusu?

Cena uzależniona jest od ilości i rodzaju realizowanych terapii. Ceny poszczególnych terapii naliczane są zgodnie z aktualnym Cennikiem Centrum Terapii Wyspa. Wakacyjne turnusy realizowane będą w cenie 170 zł za terpię. 

 1. Czy turnusy są refundowane przez PEFRON?

Aktualnie nie.

 1. Czy wystawiają Państwo FV na Fundację?

Tak, oczywiście.

 1. Czy jest możliwość zakwaterowania? 

Niestety nie dysponujemy bazą noclegową.

 1. Co zrobić gdy nie wiem na jakie terapię powinnam/powinienem zapisać dziecko? 

Proszę taką informację zawrzeć przy zgłoszeniu. Koordynator Turnusów po zapoznaniu się z kartą zgłoszeniową skontaktuje się z Państwem i pomoże w podjęciu decyzji.

 1. Czy z dzieckiem codziennie pracują ci sami terapeuci, czy zmieniają się oni każdego dnia?

W trakcie turnusu z dzieckiem pracuje stały zespół, jednak w sytuacjach losowych nieobecny terapeuta może zostać zastąpiony przez inną osobę lub może zostać zaproponowane inne rozwiązanie np. zmiana rodzaju terapii (te kwestie rozstrzygane są indywidualnie w porozumieniu z Opiekunami.)

 1. Jakie dokumenty zbrać ze sobą?

Prosimy zabrać ze sobą ostatnie zdjęcia rtg kręgosłupa oraz bioder (oraz wyniki innych badań obrazowych jeśli były wykonywane). Prosimy także o wykonanie zdjęcia dziecka w pionizatorze ( z tyłu oraz z każdego boku). [Dziecko powinno być ubrane w krótkie spodenki). 

 1. Czy jest możliwość zakupu jedzenia lub skorzystani z mikrofalówki?

Jest możliwość podgrzania posiłku w mikrofali (prosimy o zamieszczenie informacji o takiej potrzebie w zgłoszeniu na turnus). 

 1. Ile czasu trwają zajęcia, czy można między zajęciami zrobić przerwę dziecku na posiłek?

Zajęcia trwają 45-50 minut. Między zajeciami jest około 10 minut przerwy. W zależności od ilości terapii oraz potrzeb dziecka istnieje możliwość realizacji zajęć bez przerwy, lub późniejsze ich rozpoczęcie. Takie kwestie zawsze uzgadniamy indywidualnie. Prosimy o umieszczenie informacji o tego typu potrzebach w zgłoszeniu, zawsze w miarę możliwości dostosowujemy się do nich. 

 1. W jakich godzinach pracuje CT WYSPA i w jakich godzinach realizowane są turnusy?

Ośrodek pracuje w godzinach 7-20. Turnusy realizujemy w godzinach obecności poszczególnych terapeutów w pracy. Nie jest możliwe dostosowanie godzin turnusów do wszystkich godzin pracy Ośrodka. Zazwyczaj staramy się dopasować godziny turnusu do możliwości dziecka, jednak z uwagi na obecność lub nieobecność członków Zespołu Terapeutycznego nasza elastyczność do Państwa potrzeb bywa ograniczona. 

 1. Jakie są kwalifikacje i doświadczenie Personelu?

Nasi terapeuci to osoby posiadające Prawo Wykonywania Zawodu Fizjoterapeuty oraz odpowiednie kwalifikacje do prowadzonych terapii. Charakterystykę poszczególnych Specjalistów znajdą Państwo na Naszej Stronie Internetowej pod adresem……………..

 1. Czy istnieje możliwość udziału Rodziców w terapiach. 

Oczywiście. Rodzice są bardzo ważnymi Partnerami w procesie terapii dzieci. Drzwi gabinetów są zawsze szeroko dla Was otwarte. 
Bywają sytuację, w których rodzic preferuje odpoczynek na korytarzu lub dziecko lepiej współpracuje z terapeutą gdy Rodzic przebywa poza salą. Także te kwestie także dostosowujemy infdwidualnie. 

 1. Jak wygląda pierwsza wizyta na turnusie?

W trakcie pierwszej wizyty odbywa się wywiad z rodzicem, zapoznanie z aktualna dokumentacją dziecka  (badaniami rtg, wynikami badań fizykalnych (jeśli takie były przeprowadzane przez terapeutów prowadzących), wykonane zostaje badanie funkcjonalne oraz fizykalne, ustalenie celu turnusu. Zdarza się, że wykonujemy także videoanalizę chodu. 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami


  Imię
  Nazwisko
  Telefon
  Email
  Wiadomość


  W celu zgłoszenia dziecka na turnus prosimy o zapoznanie sie z regulaminem, wypełnienie ankiety kwalifikacyjnej (tylko pacjenci pierwszorazowi).
  Wypełnione i podpisane dokumenty wraz ze zdjęciami RTG bioder i/lub kręgosłupa (jeżeli były wykonywane). W treście wiadomości prosimy o zawarcie również informacji jakie terapie, w jakiej ilości i przyblizonym terminie by Państwa interesowały.

  Pobierz kartę kwalifikacyjną dziecka, wypełnij i dołącz do formularza poniżej
  Pobierz regulamin , podpisz i dołącz do formularza poniżej

   Imię
   Nazwisko
   Telefon
   Email
   Wiadomość

   Na naszym blogu

   Wakacyjna Akademia Wyspiaków

   Oferta Zajęć Wakacyjnych dla Dzieci w Centrum Terapii Wyspa. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na wyjątkowy wakacyjny program w Centrum Terapii Wyspa – Wakacyjną Akademię Wyspiaków! Nasze zajęcia to wspaniała okazja do nauki, zabawy i rozwoju w przyjaznym i wspierającym środowisku. Przygotowaliśmy bogaty program, który pomoże dzieciom rozwijać ich umiejętności społeczne,…

   Safe and Sound Protocol (SSP)

     🔊 Czym jest Safe and Sound Protocol (SSP)? 🔊SSP, czyli Safe and Sound Protocol, to innowacyjny protokół terapeutyczny, który sięga głęboko do mechanizmów naszego organizmu, aby pomóc w regulacji pracy nerwu błędnego oraz innych nerwów czaszkowych. W jaki sposób? Poprzez starannie dobraną, specjalnie zmodulowaną…

   Ferie zimowe z TUS

   Halo Trójmiasto! Zapraszamy Na Zimowe Turnusy Treningu Umiejętności Społecznych!!! Termin: Zajęcia codziennie w okresie ferii 29 stycznia – 2 lutego, 5 lutego – 9 lutego Turnusy: Dwa tygodniowe (możliwość wyboru dwóch turnusów) Grupy: Grupa 1 (wiek 7-9 lat) 16:00-16:50 Grupa 2 (wiek 10-12 lat) 17:00-17:50 Kwalifikacja: Kwestionariusz wywiadu…

   Kiedy pracujemy?

   pon – pt 8-19
   sob 10-15
   nie nie pracujemy

   Gdzie jesteśmy?

   Kartuska 214, 80-122 Gdańsk

   Jak się umówić?

   tel

   48 601 330 664
   mail recepcja@olicon.com.pl

   Umów wizytę