Szkolenia

WSPIERANIE ROZWOJU STOPY I CHODU U DZIECI

ZAPISZ SIĘ NA TEN KURS

Prowadzący:  

Anna Cichocka – Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia, od 14 lat pracująca jako ortotyk. Odpowiedzialna za powstanie i rozwój gdyńskiej filii firmy Vigo-Ortho. 
Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi w zakresie doboru oraz dopasowania indywidualnego zaopatrzenia ortotycznego. Szkoliła wielu fizjoterapeutów w zakresie kompleksowego spojrzenia na ortezy, zarówno w obrębie firmy, jak też we współpracujących ośrodkach terapii.
Szczególnie ceni sobie pracę w zespole terapeutycznym i holistyczne podejście do pacjenta. Wzajemna wymiana doświadczeń pozwala na spójne połączenie funkcji, funkcjonalności, korekcji i komfortu pacjenta, co bezpośrednio przekłada się na efekty terapii.
Przez lata zgłębiała fizjologię i patomechanikę chodu, a zainteresowanie to, doprowadziło ją do uzupełnienia wiedzy i umiejętności o kompetencje podologa. Teorię z zakresu biomechaniki chodu i fizjologicznej pracy stopy, sprawdza w praktyce- wykonując ręcznie buty typu barefoot.
Prywatnie zawsze w ruchu – jako mama dwójki wspaniałych dzieci oraz fanka wspinaczki sportowej i jazdy na rowerze.

Beata Wasicka (INSTRUKTOR Koncepcji NDT BOBATH)-mgr fizjoterapii, absolwentka kierunku fizjoterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Wykładowca akademicki, koordynator i założyciel Centrum Dziecka-Wczesna Interwencja Pediatryczna. Swoja karierę zawodową rozpoczynała w Ośrodku Wczesnej Interwencji w Gdańsku, gdzie pracowała 12 lat. Od początku swojej pracy podążała w kierunku koncepcji NDT Bobath.

Pierwszy swój kurs NDT Bobath ukończyła w 2008/2009 i w kolejnych latach pogłębiała swoją wiedzę i praktykę zgodnie z koncepcją Bobath i doszkalała się na licznych kursach i szkoleniach z tematyki rehabilitacji dzieci. Uczestniczyła w wielu szkoleniach zakresu terapii neurorozwojowej i wczesnej diagnostyki zaburzeń rozwoju m in.:General Movements Assessment- metoda Prechtla, TIMP (Test of Infant Motor Performance) i innych oraz prowadziła wiele kursów doszkalających z tematyki fizjoterapii pediatrycznej. W 2019 roku ukończyła kurs NDT Bobath Basic po którym otrzymała uprawnienia nauczyciela koncepcji NDT Bobath

Celem szkolenia jest przygotowanie słuchacza do holistycznego podejścia do rozwoju stopy i chodu u dzieci oraz dostarczenie wiedzy na temat zaopatrzenia ortotycznego kiedy zachodzi taka potrzeba. Podpowiemy też, co można zrobić w sytuacjach, gdy dziecko wymaga wsparcia, ale nie ortezami 😉
Skupimy się na analizie rozwoju dziecka, ze szczególnym uwzględnieniem stopy i przygotowaniu jej do funkcji chodu.

Warsztat przeznaczony jest dla: fizjoterapeutów, ortotoyków i lekarzy pracujących z dziećmi, oraz wszystkich którzy fascynują się tematem chodu i wspierania go różnymi strategiami ortotycznymi.

Termin kursu: 02-03.11.2024 r.

Miejsce kursu: Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego WYSPA , ul. Budowlanych 23,  80-298 Gdańsk
(siedziba firmy Olicon Sp. z o.o.) Wyznacz trasę

Cena szkolenia: 1600 zł (w tym 600 złotych opłata kwalifikacyjna płatna 7 dni od potwierdzenia zgłoszenia)*
Pozostała kwota 1000 zł płatna do 30 dni przed rozpoczęciem kursu.


Wpłaty należy dokonać na rachunek:
97 1240 1268 1111 0011 0698 3923 Bank Pekao S.A.
II O. w Gdańsku, ul. Garncarska 23, 80-893 Gdańsk
Nazwa odbiorcy :
Olicon Sp. z o.o. ul. Budowlanych 23, 80-298 Gdańsk
Tytuł wpłaty:
opłata kwalifikacyjna za kurs: ………………………………………………oraz Imię i Nazwisko.


Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc o udziale w szkoleniu decydować będzie kolejność wpłat!
Brak wpłaty w wyznaczonym terminie spowoduje wykreślenie z listy uczestników.
* W przypadku rezygnacji z kursu opłata kwalifikacyjna nie podlega zwrotowi.

Zapisy: Zgłoszenia proszę przesyłać na adres: akademia@olicon.com.pl   tel: 58 761 01 00 lub 601 335 322

Tematyka szkolenia:

Chód przedstawimy zarówno pod kątem normy, jak i w przypadku dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD). Omówimy także biomechanikę, uwzględniając wzajemne oddziaływanie sił na struktury anatomiczne oraz ich wpływ na funkcjonowanie układu mięśniowo-szkieletowego.
Trudne zagadnienia wyjaśnimy w prosty i przystępny sposób tak, aby słuchacz potrafił przełożyć m.in. zależności dźwigniowe na codzienne sytuacje w swoim gabinecie.
Dużo uwagi poświęcimy zaopatrzeniu kończyn dolnych u pacjentów z MPD oraz przedstawimy rozwiązania wspierające efektywny chód i właściwy aligment stopy, kończyn dolnych oraz całego ciała, nawet w przypadkach gdy chcemy zaopatrzyć dziecko „bez zaopatrzenia ortotycznego.
Omówimy temat fizjologii, rozwoju kontroli posturalnej z uwzględnieniem aktywności stopy.
Omówimy biomechanikę stopy, kości stępu w odniesieniu do rozwoju prawidłowego.
Poruszymy temat chodu prawidłowego, faz chodu i analizy mięśniowej.
Przedstawimy rodzaje chodu u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz zaopatrzenie otopedyczne i ortotyczne dla dzieci z MPD.
Pochylimy się nad tematem zaopatrzenia ortotycznego, doborem obuwia i ,,zaopatrzenia bez zaopatrzenia”, tak by jak najefektywniej wspomóc prawidłowy wzorzec chodu.

 Serdecznie zapraszamy!

 

  Zapisz się na ten kurs

  Poniższe dane są nam niezbędne do wystawienia certyfikatu/zaświadczenia.

  Dane osobowe

  Imię
  Nazwisko
  Pesel
  Wykształcenie
  Zawód wykonywany
  Miejsce pracy
  Staż pracy

  Adres zamieszkania

  Ulica
  Miejscowość
  Kod pocztowy
  Telefon
  Email
  Dane do faktury

  Wyrażam zgodę na przesłanie faktury drogą elektroniczną:


  ZGŁOSZENIE Z KLAUZULĄ ZGODY NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

  Nr identyfikacyjny: F – 8.5/2

  Nr wydania: 2 z dnia 07.09.2018

  Na naszym blogu

  Wakacyjna Akademia Wyspiaków

  Oferta Zajęć Wakacyjnych dla Dzieci w Centrum Terapii Wyspa. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na wyjątkowy wakacyjny program w Centrum Terapii Wyspa – Wakacyjną Akademię Wyspiaków! Nasze zajęcia to wspaniała okazja do nauki, zabawy i rozwoju w przyjaznym i wspierającym środowisku. Przygotowaliśmy bogaty program, który pomoże dzieciom rozwijać ich umiejętności społeczne,…

  Safe and Sound Protocol (SSP)

    🔊 Czym jest Safe and Sound Protocol (SSP)? 🔊SSP, czyli Safe and Sound Protocol, to innowacyjny protokół terapeutyczny, który sięga głęboko do mechanizmów naszego organizmu, aby pomóc w regulacji pracy nerwu błędnego oraz innych nerwów czaszkowych. W jaki sposób? Poprzez starannie dobraną, specjalnie zmodulowaną…

  Ferie zimowe z TUS

  Halo Trójmiasto! Zapraszamy Na Zimowe Turnusy Treningu Umiejętności Społecznych!!! Termin: Zajęcia codziennie w okresie ferii 29 stycznia – 2 lutego, 5 lutego – 9 lutego Turnusy: Dwa tygodniowe (możliwość wyboru dwóch turnusów) Grupy: Grupa 1 (wiek 7-9 lat) 16:00-16:50 Grupa 2 (wiek 10-12 lat) 17:00-17:50 Kwalifikacja: Kwestionariusz wywiadu…

  Kiedy pracujemy?

  pon – pt 8 – 16
  sob – nie nie pracujemy

  Gdzie jesteśmy?

  Olicon Sp. z o.o.
  Ul. Budowlanych 23
  80-298 Gdańsk

  Jak się umówić?

  tel +48 58 761 01 00
  +48 601 335 322
  fax +48 58 761 01 09
  mail akademia@olicon.com.pl

  Umów wizytę