Nasz Zespół

Sylwia Kowalewska

mgr fizjoterapii, terapeuta Koncpecji Integracji Sensorycznej

Z wykształcenia, zawodu i zamiłowania jestem  Ortoptystką ,Optykiem Okularowym, Optometrystą, Leczeniem układu  wzrokowego zajmuję się od prawie  30 lat.
 Swoją karierę zawodową rozpoczęłam w 1996 roku w salonach optycznych jako optyk ,następnie awansowałam na stanowisko kierownika regionalnego sieci salonów „Optimum” w Gdańsku.
W 2014 roku uzyskałam dyplom  Ortoptystki i od tego czasu zajmuję się terapią widzenia u dzieci, młodzieży oraz dorosłych oraz dobieram soczewki kontaktowe miękkie.
W tym samych roku ukończyłam również kurs w Centrum Kształcenia -Optyczno -Medycznego w Częstochowie, który zakończyłam egzaminem państwowym, uzyskując uprawnienia optometrii pierwszego stopnia.
W następnych latach poszerzałam swoją wiedzę z zakresu ortoptyki i terapii wzrokowej w zaburzeniach konwergencji, akomodacji i ruchomości gałek ocznych m.in. u ortoptystek z 30 letnim stażem w Szpitalu im. Św. Wojciecha Gdańsku, w Optimum Profesorskie Centrum Okulistyki w Gdańsku.
Nieustannie się dokształcam, tak aby moim pacjentom pomagać w jak najlepszy, możliwy sposób. Bardzo lubię współpracować z dziećmi i młodzieżą. Każdy „mały sukces „w terapii wzrokowej moich pacjentów daje mi dużo satysfakcji i radości.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ortoptycznego.
Systematycznie uczestniczę w wielu konferencjach, zjazdach i szkoleniach branżowych, stale podnosząc swoje kwalifikacje, aby móc jak najlepiej zadbać o wzrok zarówno dorosłych jak i małych Pacjentów.
Obecnie jestem współwłaścicielką firmy „ Zezik –med. Centrum Okulistyczno –Ortoptycznego”  w Gdańsku ,gdzie prowadzę terapię widzenia .

Zajmuję się leczeniem i rehabilitacją takich problemów wzrokowych jak:

  • zez zbieżny i rozbieżny
  • zaburzenia widzenia
  • niedowidzenie (leniwe oko/amblyopia)
  • podwójne widzenie
  • zezy ukryte

Diagnostyką  zaburzeń ruchomości oczu ( m.in. zezie skośnym, zespołach oczno-twarzowych ), wyrównawczego ustawienia głowy (często we współpracy z fizjoterapeutą/osteopatą itp.),
 doborem  miękkich soczewek kontaktowych, diagnostyką  zaburzeń widzenia obuocznego, np. zaburzeń akomodacji ( m.in. często określanych mianem popularnego w dzisiejszych czasach „ciągłego przyrastania wady minusowej„)
W gabinecie terapii widzenia, korzystam z metod zarówno ortoptycznych jak i optometrycznych, co daje mi duże możliwości jeśli chodzi o indywidualny dobór ćwiczeń stosowanych u danego pacjenta.
Dla jak najlepszych efektów pracy ważne jest aby terapia opierała się na zajęciach ,które prowadzę w gabinecie jak i później pracy samodzielnej w domu. Częstotliwość ćwiczeń jak i rodzaj jest dostosowywany do wieku i możliwości pacjenta podczas konsultacji w gabinecie. Bardzo ważna jest dla mnie współpraca z rodzicami/opiekunami dziecka jak ,lekarzem okulistą oraz ze wszystkim osobami które dbają op prawidłowy rozwój dziecka

Na naszym blogu

Wakacyjna Akademia Wyspiaków

Oferta Zajęć Wakacyjnych dla Dzieci w Centrum Terapii Wyspa. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na wyjątkowy wakacyjny program w Centrum Terapii Wyspa – Wakacyjną Akademię Wyspiaków! Nasze zajęcia to wspaniała okazja do nauki, zabawy i rozwoju w przyjaznym i wspierającym środowisku. Przygotowaliśmy bogaty program, który pomoże dzieciom rozwijać ich umiejętności społeczne,…

Safe and Sound Protocol (SSP)

  🔊 Czym jest Safe and Sound Protocol (SSP)? 🔊SSP, czyli Safe and Sound Protocol, to innowacyjny protokół terapeutyczny, który sięga głęboko do mechanizmów naszego organizmu, aby pomóc w regulacji pracy nerwu błędnego oraz innych nerwów czaszkowych. W jaki sposób? Poprzez starannie dobraną, specjalnie zmodulowaną…

Ferie zimowe z TUS

Halo Trójmiasto! Zapraszamy Na Zimowe Turnusy Treningu Umiejętności Społecznych!!! Termin: Zajęcia codziennie w okresie ferii 29 stycznia – 2 lutego, 5 lutego – 9 lutego Turnusy: Dwa tygodniowe (możliwość wyboru dwóch turnusów) Grupy: Grupa 1 (wiek 7-9 lat) 16:00-16:50 Grupa 2 (wiek 10-12 lat) 17:00-17:50 Kwalifikacja: Kwestionariusz wywiadu…

Kiedy pracujemy?

pon – pt 8-19
sob 10-15
nie nie pracujemy

Gdzie jesteśmy?

Kartuska 214, 80-122 Gdańsk

Jak się umówić?

tel

48 601 330 664
mail recepcja@olicon.com.pl

Umów wizytę