Fundacja Wyspa Skarbów

Nasi podopieczni

Zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie finansowe dla naszych podopiecznych oczekujących na rehabilitację:
   

 


Mariusz Peck fantastyczny czterolatek jest dzieckiem,
u którego stwierdzono zaburzenia spektrum autyzmu. Rodzice od wczesnego wieku zauważali, że rozwój chłopca nie przebiega adekwatnie do wieku. Szukając odpowiedzi poruszali niebo i ziemię, aby zdiagnozować syna. Od samego początku dziecko zmagało się z zaburzeniami motorycznymi oraz brakiem mowy. Chłopiec wymaga stałej terapii integracji sensorycznej, logopedycznej oraz psychologiczno-pedagogicznej. Dzięki stałej terapii jesteśmy w stanie poprawić funkcjonowanie chłopca w społeczeństwie oraz wzmocnić Jego samodzielność.

 


Bartek Zarzycki, skończył 7 lat,
zmaga się z chorobą genetyczną. Po 5 latach rehabilitacji udało się uzyskać u Bartka samodzielny chód, ale kolejny atak choroby na nowo położył chłopca do łóżka. W tej chwili nie chodzi, ale dzielnie walczy, żeby jeszcze raz stanąć na nogach. Pomimo choroby jest bardzo pogodnym dzieckiem i chętnie współpracuje z fizjoterapeutkami.

 


Anastazja Serkowska jest pogodną 2,5 latką
Oczko w głowie swoich rodziców i rodzeństwa. Urodziła się z zespołem Westa (encefalopatią padaczkową – lekoooporną). Od samego początku dzielnie walczy o każdą umiejętność. Anastazja nie mówi, nie porusza się samodzielnie.
Cała opieka, fizjoterapia, logopedia, terapia widzenia związana jest z ogromnymi kosztami, które spoczywają na barkach rodziców. Aby rozwój Anastazji mógł iść do przodu wymagana jest stała i regularna wielospecjalistyczna rehabilitacja.

 


Bartosz Grunt– skończył 12 lat
Pozytywny, pogodny, zawsze uśmiechnięty nastolatek.
Zmaga się z lewostronnym porażeniem dziecięcym. W tej chwili jest w fazie intensywnego wzrostu, co spowodowało, że Jego lewa noga jest w coraz gorszym stanie, mięśnie i kości nie nadążąją za ogólnym wzrostem.
Przygotowuje się do ciężkiej operacji, po której będzie wymagał ciągłej intensywnej rehabilitacji.

 


Nasi podopieczni to radosne, dzielne dzieci, które w swoim krótkim życiu przeszły bardzo wiele.
Nie oczekują wiele, potrzebują jedynie stałej rehabilitacji, by mogli uzyskać jak największą samodzielność
i niezależność.
Dziękujemy za każde wsparcie!
Fundacja Wyspa Skarbów ul. Budowlanych 23, 80-298 Gdańsk, KRS 0000665780
konto do wpłat i darowizn:
Santander Bank Polska SA 91 1090 1098 0000 0001 4141 9378

Na naszym blogu

PODARUJ 1% PODATKU

KAŻDY GEST NAWET NAJDROBNIEJSZY, ZMIENIA ŚWIAT… …CZYJŚ ŚWIAT   Przekazując 1% swojego podatku Fundacji Wyspa Skarbów wspierasz dzieci potrzebujące intensywnej, regularnej rehabilitacji.

BIAŁA SOBOTA

Kochani! 08 sierpnia serdecznie zapraszamy Was na Białą Sobotę! Tego dnia odbędą się BEZPŁATNE KONSULTACJE naszych specjalistów:

Grupa wsparcia dla rodziców

Przed nami piękny projekt!Od nowego Roku Szkolnego otwieramy grupę wsparcia dla Rodziców Dzieci z niepełnosprawnościami.Spotkania będą całkowicie bezpłatne!!!Wsparcie finansowe otrzymamy od…

Kiedy pracujemy?

pon – pt 8-19
sob 10-15
nie nie pracujemy

Gdzie jesteśmy?

Kartuska 214, 80-122 Gdańsk

Jak się umówić?

tel

58 736 54 00 / 48 601 330 664
mail recepcja@olicon.com.pl

Umów wizytę