Fundacja Wyspa Skarbów

Nasi podopieczni

Zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie finansowe dla naszych podopiecznych oczekujących na rehabilitację:
   

 


Mariusz Peck fantastyczny czterolatek jest dzieckiem,
u którego stwierdzono zaburzenia spektrum autyzmu. Rodzice od wczesnego wieku zauważali, że rozwój chłopca nie przebiega adekwatnie do wieku. Szukając odpowiedzi poruszali niebo i ziemię, aby zdiagnozować syna. Od samego początku dziecko zmagało się z zaburzeniami motorycznymi oraz brakiem mowy. Chłopiec wymaga stałej terapii integracji sensorycznej, logopedycznej oraz psychologiczno-pedagogicznej. Dzięki stałej terapii jesteśmy w stanie poprawić funkcjonowanie chłopca w społeczeństwie oraz wzmocnić Jego samodzielność.

 


Bartek Zarzycki, skończył 7 lat,
zmaga się z chorobą genetyczną. Po 5 latach rehabilitacji udało się uzyskać u Bartka samodzielny chód, ale kolejny atak choroby na nowo położył chłopca do łóżka. W tej chwili nie chodzi, ale dzielnie walczy, żeby jeszcze raz stanąć na nogach. Pomimo choroby jest bardzo pogodnym dzieckiem i chętnie współpracuje z fizjoterapeutkami.

 


Anastazja Serkowska jest pogodną 2,5 latką
Oczko w głowie swoich rodziców i rodzeństwa. Urodziła się z zespołem Westa (encefalopatią padaczkową – lekoooporną). Od samego początku dzielnie walczy o każdą umiejętność. Anastazja nie mówi, nie porusza się samodzielnie.
Cała opieka, fizjoterapia, logopedia, terapia widzenia związana jest z ogromnymi kosztami, które spoczywają na barkach rodziców. Aby rozwój Anastazji mógł iść do przodu wymagana jest stała i regularna wielospecjalistyczna rehabilitacja.

 


Bartosz Grunt– skończył 12 lat
Pozytywny, pogodny, zawsze uśmiechnięty nastolatek.
Zmaga się z lewostronnym porażeniem dziecięcym. W tej chwili jest w fazie intensywnego wzrostu, co spowodowało, że Jego lewa noga jest w coraz gorszym stanie, mięśnie i kości nie nadążąją za ogólnym wzrostem.
Przygotowuje się do ciężkiej operacji, po której będzie wymagał ciągłej intensywnej rehabilitacji.

 


Nasi podopieczni to radosne, dzielne dzieci, które w swoim krótkim życiu przeszły bardzo wiele.
Nie oczekują wiele, potrzebują jedynie stałej rehabilitacji, by mogli uzyskać jak największą samodzielność
i niezależność.
Dziękujemy za każde wsparcie!
Fundacja Wyspa Skarbów ul. Budowlanych 23, 80-298 Gdańsk, KRS 0000665780
konto do wpłat i darowizn:
Santander Bank Polska SA 91 1090 1098 0000 0001 4141 9378

Na naszym blogu

Karta Oceny Logopedycznej Dziecka

KOLD jest pierwszym testem logopedycznym opartym na szeroko opisanych podstawach teoretycznych, posiadającym własności psychometryczne, służącym do całościowej diagnozy logopedycznej dzieci od pierwszego miesiąca życia do ukończenia dziewiątego roku życia. Dzięki…

Rehabilitacja po przebyciu covid 19

Rehabilitacja dedykowana osobom dorosłym i dzieciom po przebytej chorobie na Covid- 19. Fizjoterapia/ osteopatia poprawiająca wydolność oddechową i wysiłkową pacjentów.Zapraszamy do rejestracji.Zadzwoń: 601 330 664…

Edukacja wczesnoszkolna

Zajęcia z edukacji wczesnoszkolnej dla najmłodszych!Celem zajęć jest pomoc w opanowaniu i utrwalaniu wiadomości przewidzianych w podstawie programowej dla danego etapu edukacyjnego. Usprawnianie oraz nabywanie umiejętności potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania…

Kiedy pracujemy?

pon – pt 8-19
sob 10-15
nie nie pracujemy

Gdzie jesteśmy?

Kartuska 214, 80-122 Gdańsk

Jak się umówić?

tel

48 601 330 664
mail recepcja@olicon.com.pl

Umów wizytę