Fundacja Wyspa Skarbów

Grupa wsparcia dla rodziców

CZAS SUPER BOHATERÓW
GRUPA WSPARCIA DLA RODZICÓW DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Cele projektu: Badania w przestrzeni publicznej pokazały, iż w Gdańsku nie ma grup wsparcia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych, a jest to przez nich wyczekiwane. Rodzic  jest pozostawiony samemu sobie kiedy dowiaduje się, że jego upragnione dziecko jest niepełnosprawne . Już od samego początku sam szuka specjalistów, sam szuka informacji co dalej i sam zmaga się z procesem żałoby. Jest to tak duże obciążenie dla organizmu rodzica, że traci swoją tożsamość i plany oraz często ulega  marazmowi oraz ukrytej depresji.

Cele i zadania grupy wsparcia:

    1. Dzielenie się doświadczeniami z bycia rodzicem dziecka niepełnosprawnego. Rodzice mogą przekonać się czy mają podobne problemy, wymienić się informacjami .
    2. Spotkania grupy odbywają się raz w miesiącu, moderat tych spotkań ma za zadanie dbać o to by każdy uczestnik spotkania uzyskał pomoc jakiej oczekuje.
    3. Oprócz rozmów przewidziane są warsztaty psycholoiczno-pedagogiczne mające na celu integrację rodziców oraz wyposażenie ich w umiejętności psychologiczne oraz zorganizowanie przestrzeni do możliwości odreagowania stresów i napięć dnia codziennego. Bo jak twierdzi terapeuta Wojciech Eichelberger: „Tylko szczęśliwy rodzic potrafi wychować szczęśliwe dziecko”.
    4. Organizowanie spotkań ze specjalistami oraz szkoleń dotyczących  od wczesnego wspomagania rozwoju dziecka poprzez wszystkie etapy edukacyjne dzieci .
    5. Organizowanie zajęć warsztatowych dla rodziców i dzieci , aby wspólnie mogli się cieszyć z bycia ze sobą i posiadania siebie nawzajem.

Na naszym blogu

PODARUJ 1% PODATKU

KAŻDY GEST NAWET NAJDROBNIEJSZY, ZMIENIA ŚWIAT… …CZYJŚ ŚWIAT   Przekazując 1% swojego podatku Fundacji Wyspa Skarbów wspierasz dzieci potrzebujące intensywnej, regularnej rehabilitacji.

BIAŁA SOBOTA

Kochani! 08 sierpnia serdecznie zapraszamy Was na Białą Sobotę! Tego dnia odbędą się BEZPŁATNE KONSULTACJE naszych specjalistów:

Grupa wsparcia dla rodziców

Przed nami piękny projekt!Od nowego Roku Szkolnego otwieramy grupę wsparcia dla Rodziców Dzieci z niepełnosprawnościami.Spotkania będą całkowicie bezpłatne!!!Wsparcie finansowe otrzymamy od…

Kiedy pracujemy?

pon – pt 8-19
sob 10-15
nie nie pracujemy

Gdzie jesteśmy?

Kartuska 214, 80-122 Gdańsk

Jak się umówić?

tel

58 736 54 00 / 48 601 330 664
mail recepcja@olicon.com.pl

Umów wizytę