Fundacja Wyspa Skarbów

Potrzebuję pomocy

Zasady złożenia i prowadzenia subkonta:

Subkonta tworzone są w celu gromadzenia środków pieniężnych przeznaczonych na pomoc i ochronę zdrowia chorych i niepełnosprawnych dzieci.

Zakładane są na wniosek rodzica/opiekuna prawnego, który po złożeniu stosownych dokumentów podpisuje Porozumienie z Fundacją Wyspa Skarbów. Każdy z Podopiecznych otrzymuje indywidualny, trwały, odrębny numer identyfikacyjny, który pozwala na Jego identyfikację w bazie Fundacji.

Pozyskiwanie funduszy odbywa się poprzez gromadzenie:

  1. wpłat z 1% podatku,
  2. wpłat z darowizn (przekazywanych w postaci przelewów tradycyjnych oraz przelewów on-line),
  3. wpłat ze zbiórek publicznych,
  4. wpłat z aukcji charytatywnych oraz zakupów internetowych.

Wpłaty księgowane są w całości na poszczególnych subkontach i pozostają do dyspozycji Podopiecznego. Zgromadzone środki Podopieczny może wydatkować na koszty związane z diagnostyką, leczeniem, rehabilitacją oraz poprawą warunków socjalno-bytowych. Fundacja pokrywa poniesione koszty wyłącznie w formie przelewów, na podstawie otrzymanych oryginalnych rachunków, faktur oraz innych dowodów księgowych do wysokości posiadanych na subkoncie Podopiecznego środków pieniężnych.

Dokumenty wymagane do założenia subkonta w Fundacji „Wyspa Skarbów”:

  1. Podanie z prośbą o założenie subkonta wraz z opisem choroby oraz oświadczeniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
   W podaniu należy zwrócić się z prośbą o założenie subkonta i krótko przedstawić historię choroby kandydata na Podopiecznego. Prośba powinna zawierać oryginalny podpis rodzica bądź prawnego opiekuna kandydata, a także dokładny adres zwrotny i adres e-mail.
  2. Oryginalne Zaświadczenie lekarskie stwierdzające chorobę kandydata.. Może być ono wystawione zarówno przez lekarza specjalistę, jak i lekarza pierwszego kontaktu.
  3. Ksero Orzeczenia o niepełnosprawności, jeżeli Orzeczenie zostało wydane.
  4. Oświadczenie o sytuacji rodzinnej i materialnej z oryginalnym podpisem rodzica lub opiekuna prawnego.
  5. Zdjęcie kandydata, wraz ze zgodą rodzica lub opiekuna o pozwoleniu na wykorzystanie wizerunku dziecka na stronie www Fundacji lub FB w celu pozyskiwania pieniędzy na rehabilitację

Wszystkie dokumenty potrzebne do założenia subkonta można otrzymać w Centrum Terapii Wyspa w Gdańsku przy ul. Kartuskiej 214.

Założenie subkonta oraz nadanie numeru ewidencyjnego potwierdzone jest przez Fundację drogą pisemną i e-mailową. Wiadomość zawierać będzie numer ewidencyjny podopiecznego, instrukcję do przekazywania 1% podatku oraz numer konta bankowego przeznaczonego do wpłat darowizn.

Na naszym blogu

Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka

Szanowni Państwo, od 03-13 sierpnia w Centrum Terapii Wyspa będzie można złożyć wniosek na realizację WWRD w Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej WYSPA. Informację o przyjęciu pacjenta na terapię (z propozycjami terminu) podamy Państwu telefonicznie po 23 sierpnia   Więcej informacji –>…

PODARUJ 1% PODATKU

KAŻDY GEST NAWET NAJDROBNIEJSZY, ZMIENIA ŚWIAT… …CZYJŚ ŚWIAT   Przekazując 1% swojego podatku Fundacji Wyspa Skarbów wspierasz dzieci potrzebujące intensywnej, regularnej rehabilitacji.

BIAŁA SOBOTA

Kochani! 08 sierpnia serdecznie zapraszamy Was na Białą Sobotę! Tego dnia odbędą się BEZPŁATNE KONSULTACJE naszych specjalistów:

Kiedy pracujemy?

pon – pt 8-19
sob 10-15
nie nie pracujemy

Gdzie jesteśmy?

Kartuska 214, 80-122 Gdańsk

Jak się umówić?

tel

58 736 54 00 / 48 601 330 664
mail recepcja@olicon.com.pl

Umów wizytę