Fundacja Wyspa Skarbów

Potrzebuję pomocy

Zasady złożenia i prowadzenia subkonta:

Subkonta tworzone są w celu gromadzenia środków pieniężnych przeznaczonych na pomoc i ochronę zdrowia chorych i niepełnosprawnych dzieci.

Zakładane są na wniosek rodzica/opiekuna prawnego, który po złożeniu stosownych dokumentów podpisuje Porozumienie z Fundacją Wyspa Skarbów. Każdy z Podopiecznych otrzymuje indywidualny, trwały, odrębny numer identyfikacyjny, który pozwala na Jego identyfikację w bazie Fundacji.

Pozyskiwanie funduszy odbywa się poprzez gromadzenie:

  1. wpłat z 1% podatku,
  2. wpłat z darowizn (przekazywanych w postaci przelewów tradycyjnych oraz przelewów on-line),
  3. wpłat ze zbiórek publicznych,
  4. wpłat z aukcji charytatywnych oraz zakupów internetowych.

Wpłaty księgowane są w całości na poszczególnych subkontach i pozostają do dyspozycji Podopiecznego. Zgromadzone środki Podopieczny może wydatkować na koszty związane z diagnostyką, leczeniem, rehabilitacją oraz poprawą warunków socjalno-bytowych. Fundacja pokrywa poniesione koszty wyłącznie w formie przelewów, na podstawie otrzymanych oryginalnych rachunków, faktur oraz innych dowodów księgowych do wysokości posiadanych na subkoncie Podopiecznego środków pieniężnych.

Dokumenty wymagane do założenia subkonta w Fundacji „Wyspa Skarbów”:

  1. Podanie z prośbą o założenie subkonta wraz z opisem choroby oraz oświadczeniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
   W podaniu należy zwrócić się z prośbą o założenie subkonta i krótko przedstawić historię choroby kandydata na Podopiecznego. Prośba powinna zawierać oryginalny podpis rodzica bądź prawnego opiekuna kandydata, a także dokładny adres zwrotny i adres e-mail.
  2. Oryginalne Zaświadczenie lekarskie stwierdzające chorobę kandydata.. Może być ono wystawione zarówno przez lekarza specjalistę, jak i lekarza pierwszego kontaktu.
  3. Ksero Orzeczenia o niepełnosprawności, jeżeli Orzeczenie zostało wydane.
  4. Oświadczenie o sytuacji rodzinnej i materialnej z oryginalnym podpisem rodzica lub opiekuna prawnego.
  5. Zdjęcie kandydata, wraz ze zgodą rodzica lub opiekuna o pozwoleniu na wykorzystanie wizerunku dziecka na stronie www Fundacji lub FB w celu pozyskiwania pieniędzy na rehabilitację

Wszystkie dokumenty potrzebne do założenia subkonta można otrzymać w Centrum Terapii Wyspa w Gdańsku przy ul. Kartuskiej 214.

Założenie subkonta oraz nadanie numeru ewidencyjnego potwierdzone jest przez Fundację drogą pisemną i e-mailową. Wiadomość zawierać będzie numer ewidencyjny podopiecznego, instrukcję do przekazywania 1% podatku oraz numer konta bankowego przeznaczonego do wpłat darowizn.

Na naszym blogu

NIEPRAWIDŁOWOŚCI W ROZWOJU DZIECKA? CO DALEJ?

Pojawienie się dziecka już samo w sobie sprawia, że życie wywraca się do góry nogami,a Ty dodatkowo zmagasz się z jednym z poniższych wyzwań? Twoje dziecko urodziło się przed czasem? U Twojego dziecka wykryto nieprawidłowości o podłożu genetycznym/ neurologicznym/ metabolicznym? Badanie USG mózgowia wykazało nieprawidłowości? U Twojego Maluszka stwierdzono…

PODARUJ 1% PODATKU

KAŻDY GEST NAWET NAJDROBNIEJSZY, ZMIENIA ŚWIAT… …CZYJŚ ŚWIAT   Przekazując 1% swojego podatku Fundacji Wyspa Skarbów wspierasz dzieci potrzebujące intensywnej, regularnej…

Skolioza – wada postawy, która powoduje deformację kręgosłupa

Kręgosłup stanowi ważną rolę w naszym organizmie – jest fundamentem naszego ciała, chroni rdzeń kręgowy, zapewnia równowagę i umożliwia poruszanie się. Nie należy bagatelizować skoliozy, ponieważ nieleczona może postępować i prowadzić do powikłań zdrowotnych. Czym jest skolioza, jak ją rozpoznać i jak przebiega proces leczenia?  Czym jest skolioza? Skolioza często…

Kiedy pracujemy?

pon – pt 8-19
sob 10-15
nie nie pracujemy

Gdzie jesteśmy?

Kartuska 214, 80-122 Gdańsk

Jak się umówić?

tel

48 601 330 664
mail recepcja@olicon.com.pl

Umów wizytę